ПочетнаМагазинЗабаваМладиот Охриѓанец Кристијан Танески со нов хит !

Младиот Охриѓанец Кристијан Танески со нов хит !

– Кога имав 13 години за прв пат се сретнав со Hip-Hop културата, по што почнав да пишувам текстови и да рапувам. После 1 година, собрав храброст да ја објавам својата прва песна за која добив премногу поддршка од публиката. Од тогаш до денес постојано работам. Текстовите ги пишувам сам, додека матриците се изработени од страна на странски продуценти. Вокалите се снимани и обработени во студиото на Стефан Николоски – SN, а спотот го снимаа Александар Велјаноски и Марио Јовановски. Исто така сакам да напоменам дека спотовите ги монтирам и режирам сам, вели Кристијан.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ