ПочетнаВестиМакедонијаПолициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските...

Полициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, предлага Комисијата за заразни болести

Полицискиот час да почнува од 21 часот и да трае до 05 часот, како летните тераси на угостителските објекти да се отворат е предлогот на Комисијата за заразни болести по состанокот утрово, информираат од Комисијата за Курир.

Според најновите информации одлуката веќе е донесена и од страна на Кризниот штаб. Предлогот е доставен до Владата која треба да закаже седница и да одлучи дали ќе ги прифати новите мерки.

Во изминатите три недели во нашата земја имаше полициски час од 20 часот, и забрана за работење на угостителските објекти.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ