ПочетнаВестиПожар во Студеничани

Пожар во Студеничани

МВР информираше дека на 13.09.2020 во 16:22 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во село Студеничани, скопско, при што биле опожарени фолии со тутун и работна машина, сопственост на 40-годишниот М.Б. од село Студеничани.

Полицијата информира дека повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ