ПочетнаВестиПрегазен пешак во Скопје

Прегазен пешак во Скопје

Прегазен пешак во Скопје бил пренесен на Клиника со тешки телесни повреди.

„На 09.09.2020 во 09,30 часот било пријавено дека во Скопје на бул.“Александар Македонски“ на влез во Скопје, товарно моторно возило “фолксваген транспортер“ со скопски регистарски ознаки управувано од Е.К.(32) од с.Батинци-скопско удрило во пешак А.Т.(76)“ соопштуваат од полиција.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ