ПочетнаВестиПриведен скопјанец за издржување затворска казна

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Ј.Б.(61) од Скопје.

Приведувањето е направено врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 297 ст.3 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено-поправна установа.

ИЗВОРkurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ