ПочетнаВестиПриведени 9 лица: Се испотепале во и околу угостителски објект во Гостивар

Приведени 9 лица: Се испотепале во и околу угостителски објект во Гостивар

На 11.08.2022 околу 22.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни Гостивар ги лишиле од слобода: Џ.А.(44), Т.А.(48), Х.А.(42), Б.А.(39), Л.А.(55), Н.А.(50), С.А.(52), Б.А.(25) и Д.А.(46), сите од гостиварско Ѓурѓевиште, поради сомнение за нивна инволвираност во физичка пресметка која на 10.08.2022 се случила во и околу угостителски објект на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар.

Тие се задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка и по целосно документирање на случајот, а во координација со Јавен обвинител, ќе се соочат со поднесоци.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ