ПочетнаСпортФОТО: Роналдо и Меси исто како нас, ќе гледаат финале ЛШ на...

ФОТО: Роналдо и Меси исто како нас, ќе гледаат финале ЛШ на ТВ

После многу време, во поновата историја на елитниот фудбал во Европа, Кристијано Роналдо и Лионел Меси не се дел од големото финале во Лигата на шампионите.

Аргентинецот и Барселона, како и Португалецот и Јувентус не изборија пласман во битката за тронот. Вечерва во Лисабон, ПСЖ и Баерн Минхен ќе се судрат во големото финале.

Поради Ковид-19, не е дозволена публика на трибините, што значи дека Роналдо и Меси како и останатите познати светски фудбалски ѕвезди, исто како и ние, финалето ќе го гледаме на ТВ.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ