ПочетнаВестиВМРО-ДПМНЕ: СДС и Арсовска се лице и опачина, исто мислат и соработуваат...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Арсовска се лице и опачина, исто мислат и соработуваат на штета на скопјани

Не не изненадува што СДС мисли исто како Данела Арсовска. Тоа е лице и опачина на една иста паричка, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Нивната соработка е успешна за нивните лични интереси, но исто толку пак штетна за интересите на скопјани.

За засмејување и за групата тврдења верувале или не, е позицијата на Арсовска поддржана од СДС дека Христијан Мицкоски пред дваесетина години вработил 40 луѓе од чаирско семејство во Комунална хигиена и затоа е овој крах.

Крахот е поради неспособноста на Арсовска поддржана од СДС која и праќа полиција да се пресметува со вработените во Комунална хигиена единствено што може да направи е да си поднесе оставка, стои во партиската реакција.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ