ПочетнаМагазинЗабаваСЕКОГАШ КОГА ИМАШ ЛОШ ДЕН, ЗАПОМНИ ГО ОВА..

СЕКОГАШ КОГА ИМАШ ЛОШ ДЕН, ЗАПОМНИ ГО ОВА..

Сите ние имаме денови кога ништо не ни оди од рака. Секој од нас.
Без оглед на тоа колку се трудиме да бидеме совршено и да ги имаме сите нешта под контрола.
Без оглед на тоа колку си ветуваме на себеси дека ќе направиме се онака како што треба, понекогаш нештата едноставно не се случуваат на начинот на кој посакуваме.

И тоа е реалноста и тоа значи да се биде реален.
Ќе има лоши денови и тогаш е важно да се собереш самиот себеси, да не дозволиш да се срушиш. И покрај се да продолжиш напред и да не бидеш премногу строг спрема себеси.

Можеби денес е прекрасен ден, а утре ќе биде ужасен.. Но што и да биде не смееш да дозволиш тоа да те уништи. Знај дека се зависи од начинот на кој ги гледаш нештата.
Од тебе зависи дали ќе им дозволиш на нештата да те променат, или ти ќе ги промениш нив.

ИЗВОРСреќа.мк

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ