ПочетнаВестиХроникаТелото на убиениот доктор дадено на обдукција, ќе се анализираат снимки од...

Телото на убиениот доктор дадено на обдукција, ќе се анализираат снимки од видеонадзор

Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор.

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно тело на лекар со повеќе убодни рани, информираат од Обвинителството.

Телото на починатиот го пронашол неговиот син.

-Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор, се наведува во соопштението на Обвинителството.

Се преземаат дејствија за расчистување на настанот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ