ПочетнаСпортФудбалВОЈВОДИ грмеја по улиците во Виница.....

ВОЈВОДИ грмеја по улиците во Виница…..

ВОЈВОДИ грмеја по улиците во Виница…..Тетовчани го обоеја Виница во плаво бело на вчерашната утакмица….Преку 300 македонци со песна и преубава атмосфера докажаја дека Тетекс не го даваат…Виница ќе го памети ова гостување на Тетовции……Секоја чест патриоти увек први на браникот на државата….ВАКА СЕ САКА КЛУБОТ ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА …Плаво бело

 

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ