ПочетнаВестиМакедонија20 годишен возач удрил 62 годишен пешак – со тешки повреди лицето...

20 годишен возач удрил 62 годишен пешак – со тешки повреди лицето веднаш било префрлено во болница

На 14.05.2021 во 20.05 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на ул.„Кочо Рацин“, патничко возило „опел корса“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од В.З.(20) од Свети Николе, удрило во пешакот З.З.(62) од Свети Николе.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип. Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ