ПочетнаВестиЗемјотрес ја стресе Македонија попладнево

Земјотрес ја стресе Македонија попладнево

Земјотрес од 3,2 степени според Рихтеровата скала попладнево беше почувствуван од граѓаните на Берово, Пехчево и околината.

Земјотресот се случил во 16 часот и 44 минути, а е регистриран 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје.
Земјотресот беше со умерена јачина, и за среќа не се забележани и предизвикани никакви материјални штети.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ