ПочетнаВестиМитревски со одлука на Вишиот управен суд најави враќање на чело на...

Митревски со одлука на Вишиот управен суд најави враќање на чело на ССМ

Поранешниот претседател на Сојузот на синдикати на Македонија, Живко Митревски денеска на прес-конференција соопшти дека Вишиот управен суд ја уважил неговата жалба.

Тој очекува Централниот регистар да ја спроведе одлуката на судот и да го впише како легитимен претседател на ССМ.

– Се покажа дека правдата во Република Македонија функционира, рече Митревски на прес-конференцијата.

Митревски во 2017 година беше заменет од актуелниот претседател на ССМ Дарко Димовски.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ