ПочетнаВестиДрачево, Морани и Студеничани утре ќе останат без вода

Драчево, Морани и Студеничани утре ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 07.07.2023 година (петок поради промена на затварач од ф – 250 мм на ул. Јустинијан Први б.б, без вода ќе останат корисниците од селата Драчево, Морани и Студеничани, како и корисниците од викенд населбата Морани.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во периодот од 09:00 часот па се до завршување на работата.

ИЗВОРkurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ