ПочетнаВестиДве лица повредени откако со мотор излетале од патот

Две лица повредени откако со мотор излетале од патот

На 15.09.2020 во 19:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга–Дебар, во с.Враништа, мотоцикл „хонда“, со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од с.Враништа, излетал од коловозот.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот К.Ш.(19) од с.Јабланица се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струга.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ