asd
ПочетнаВестиУапсен прилепчанец за издржување затворска казна

Уапсен прилепчанец за издржување затворска казна

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – ОВР Прилеп, утринава врз основа на судска наредба, во Прилеп го привеле С.М.(54) од Прилеп за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од кривичниот законик.

С.М. бил спроведен во Казнено-поправната установа Прилеп.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ