ПочетнаВестиКолку поскапо гориво ќе имаме од вторник?

Колку поскапо гориво ќе имаме од вторник?

Цената на суровата нафта на светските берзи почна да се намалува. По вчерашниот пик од над 104 долари за барел, во моментов, цената на еден барел од овој енергенс на берзата во Лондон чини нешто над 100 долари.
Но и оваа цена е значително повисока од онаа која беше актуелна минатата недела кога Регулаторната комисија за енергетика ја донесе последната одлука за зголемување на цените на горивата во малопродажба.
Во ваква ситуација извесно е дека од понеделник ќе имаме ново, веројатно позначително зголемување цената на бенизнот и дизелот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ