ПочетнаВестиЗавршија сите потребни проверки: ЛАЖНИ СЕ ДЕНЕШНИТЕ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ

Завршија сите потребни проверки: ЛАЖНИ СЕ ДЕНЕШНИТЕ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од 21 средно и 11 основни училишта на подрачјето на Скопје, едно основно училиште во Прилеп и Основниот суд во Охрид, по добиените пораки на електронски адреси со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ