ПочетнаВестиМеѓу загинатите 12 лица во Хрватска има три католички свештеници и шест...

Меѓу загинатите 12 лица во Хрватска има три католички свештеници и шест калуѓерки

Полски медиуми објавија дека помеѓу 12 загинати Полјаци во автобуската несреќа имало тројца свештеници и шест преченици. Останатите се аџии кои оделе во посета на светото место Меѓугорје.

Голем кран кој во раните попладневни часови беше донесен на местото на излетувањето на полскиот автобус на автопатот А4 и ги извади остатоците од каналот каде. Нешто подоцна истрагата е завршена, а сообраќајот на автопатот е нормализиран.

Предниот дел на автобусот е згмечен и не е тешко да се заклучи дека возачите и патниците во предниот дел на возилото најмногу ја претрпеле оваа трагедија која, според досегашните податоци однесе 12 човечки животи, додека неколку десетици луѓе беа повредени.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ