ПочетнаВестиМетеоролозите со информација какво време не очекува утре

Метеоролозите со информација какво време не очекува утре

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 30 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ