asd
ПочетнаВестиМлад битолчанец уапсен во Струга

Млад битолчанец уапсен во Струга

Младо момче било уапсено во Битола откало нападнало полицаец.

„На 16.08.2020 година околу 21.00 часот во ОВР Струга бил приведен Ѓ.Д.(21) од Битола, поради спречување и напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста.

Тој, пред почеток на спортски натпревар на „Женска плажа“ во Струга, движејќи се со поголема група навивачи од Битола, физички нападнал навивач од Струга, а потоа и полициски службеник кој презел службени мерки за спречување на нападот“ велат од МВР.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ