ПочетнаМагазинХороскопОвие хороскопски знаци не простуваат

Овие хороскопски знаци не простуваат

Овен

Овенот лесно ќе ги повреди луѓето околу себе за кои не му е грижа. Кога ќе одлучи да го прекине контактот, ќе го прави она што го сака и воопшто нема да размислува за луѓето кои би можел да ги повреди со своите постапки. И така бившиот партнер на своја кожа ќе почувствува колку Овните можат да бидат ладни и без чувства. Секогаш можете да се обидете да разговарате со Овните на оваа тема, но тогаш само ќе ги видите нивните ладни и мртви очи, па ќе сфатите дека она што ќе го кажете нема да допре до нив. Овенот нема да разбере зошто некој би се чувствувал навреден поради неговите постапки, па затоа не обидувајте се да бидете упорни за да му ја покажете својата страна. Ако го испровоцирате Овенот, ќе откриете колку тој може да биде тежок и како нема воопшто емпатија кон луѓето кои ги повредува.

Девица

И Девиците умеат да ги повредат другите луѓе. Тие се склони да осудуваат и знаат да бидат многу груби. Не сакаат да ги затајуваат работите, особено проблемите и неправдите, па често се одлучуваат да бидат отворени и директни без оглед на тоа дали со тоа би повредиле некој или не. Девиците точно знаат кое копче треба да го притиснат за да ја добијат реакцијата која ја сакаат. Мислат дека ако мораат да ви одржат лекција, најдобро би ја научиле преку брутален пат. Ако повредите Девица, вам тоа ќе ви се врати десет пати повеќе. Чувајте се од лутината на Девиците, за да не останете со скршено срце!

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ