asd
ПочетнаUncategorizedРедици пред пунктот за промена на документи без закажување, досега се фотографирале...

Редици пред пунктот за промена на документи без закажување, досега се фотографирале околу 12.500 граѓани

Околу 12.500 граѓани досега се фотографирале за лични документи во пунктот без закажување во Полициската станица „Пролет” во Скопје, велат од МВР за Курир согласно податоците кои ги имаат до средата.

Екипата на Курир на терен и денеска забележа редици граѓани кои чекаа да влезат и да се фотографираат за документи.

Според информациите од МВР, дневно во пунктот се фотографираат околу 1.200 граѓани. Работното време е од 8 до 18 часот.

На отворањето на пунктот пред десет дена, министерот Оливер Спасовски истакна дека до тој момент на ниво на држава заменети се 1.050.000 патни исправи, 900.000 лични карти и 480.000 возачки дозволи.

На телефонскиот број за закажување, термин во Скопје за промена на личните документи ќе добиете во октомври идната годината.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ