ПочетнаВестиПретепан затвореник во затворот во Шуто Оризари

Претепан затвореник во затворот во Шуто Оризари

„На 05.10.2020 во 18.26 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор – Скопје било пријавено дека во установата настанала физичка пресметка помеѓу неколку затвореници. Полициски службеници излегле местото и констатирале дека затвореникот А.А.(47) од с.Зајас, кичевско, бил физички нападнат од затворениците З.Р.(43) од Штип, Е.Ќ.(31) од Битола, Д.Д.(65) од скопско и А.А.(36) од Скопје“ информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ