ПочетнаВестиТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Девојче починало во експлозија, малолетници запалиле цистерна

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Девојче починало во експлозија, малолетници запалиле цистерна

Трагична несреќа се случила вечерва во населбата Илинден во Скопје.

Според информациите на А1он, малолетно девојче починало откако експлодирала цистерна кај железничката станица во складиште.

Како што дознава А1он, до експлозијата дошло откако малолетници од засега непознати причини ја опожариле цистерна која потоа експлодирала.

Во 21.05 ч. во ПО-Петровец С. К. пријавил дека во населба Илинден  кај железничката  станица,  складиште  на Макпетрол  од страна на малолетни лица опожарена  е цистерна.  Двете малолетни деца се кај него дома   и по обавениот разговор  со децата  посочено е дека на  цистерната  најверојатно има  малолетно женско лице  и истото е починато.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ