ПочетнаВестиВО СКОПЈЕ 422 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА, ВКУПНО 870

ВО СКОПЈЕ 422 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА, ВКУПНО 870

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19, и тоа 422 во Скопје, Куманово-28, Дебар-10, Штип-25, Прилеп-28, Тетово-64, Струга-10, Велес-38, Битола-29, Охрид-26, Кавадарци-9, Гостивар-23, Гевгелија-13, Струмица-55, Крива Паланка-5, Радовиш-10, Крушево-1, Кочани-13, Пробиштип-4, Демир Хисар-2, Македонски Брод-1, Берово-3, Валандово-2, Виница-1, Делчево-6, Кратово-3, Свети Николе-4, Кичево-20, Ресен-7, Неготино-8.

Во Скопје се уште на врвот е општина Аеродром со 710 активни случаи, а ништо подобра не е состојбата ниту во Гази Баба, Карпош, Центар, Кисела Вода.
Починати се 14 лица, тројца пациенти од Скопје (51, 60 и 83г), тројца од Куманово (65, 71 и 53г), еден пациент од Дебар (80г), двајца од Прилеп (55 и 56г), еден од Тетово (63г), еден од Велес (65г), еден од Струмица (68г), еден од Радовиш (72г) и еден пациент од Кратово (75г). Сите се починати во болнички услови.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ