ПочетнаВестиШеснаесет новозаболени, еден починат од Ковид-19 во Куманово

Шеснаесет новозаболени, еден починат од Ковид-19 во Куманово

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира 16 нововозаболени лица од Ковид-19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Исто така е починат е пациент на 53 години во болнички услови, информираа од Министерството за здравство.

Надлежните од епидемиолошката служба при ЈЗУ Куманово, информираа извршени се и 32 тестирања од кои 24 преку „Мој Термин“ и осум тестирања, извршени согласно епидемиолошки индикации.

Од почетокот на пандемијата во Кумановско-липковскиот регион, ковид дијагностицирани се 1.644, а во моментов активни се 215 случаи.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ