asd
ПочетнаВестиХроникаПОВТОРНО ЕВАКУАЦИЈА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ: Вработените и купувачите надвор од трговскиот...

ПОВТОРНО ЕВАКУАЦИЈА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ: Вработените и купувачите надвор од трговскиот центар, полиција на секој чекор!

Според нашите информации, сите вработени се евакуирани од споредните влезови на трговскиот центар, а исто така внатре нема ниту купувачи.

Евакуација повторно се случува во трговскиот мол Ист Гејт.

Според нашите информации, сите вработени се евакуирани од споредните влезови на трговскиот центар, а исто така внатре нема ниту купувачи.

Во моментов полицијата го обезбедува молот, иако се уште не се знае поради што се евакуирале вработените.

Курир побара одговор и од МВР, наскоро се очекува и нивен одговор.

ИЗВОРkurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ