ПочетнаВестиМлада девојка прегазена во Центар, хоспитализирана со тешки повреди

Млада девојка прегазена во Центар, хоспитализирана со тешки повреди

На 24.11.2020 во 20,40 часот во Скопје, на бул.„Кочо Рацин“ пред крстосницата со ул.„Мирче Ацев“ патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Т.(25) од Скопје удрило во пешак А.Б.(20) од Скопје, информира МВР.

По незгодата А.Б. е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ