ПочетнаВестиСветНајмалку 99 Палестинци загинаа при израелските напади врз Појасот Газа

Најмалку 99 Палестинци загинаа при израелските напади врз Појасот Газа

Палестинското Министерство за здравство утрово соопшти дека изминатата ноќ загинале 99 Палестинци во Појасот Газа.

Израелската армија синоќа изврши нови воздушни напади врз Рафа, пред почетокот на разговорите во Каиро за воспоставување на примирје во енклавата.

Предвидено е специјалниот американски пратеник, Брет Мекгурк денеска да допатува во Израел по посетата на Египет, каде се водат нови разговори за примирје.

Портпаролот на Стејт департментот, Метју Милер изјави дека САД сакаат да се постигне договор што е можно побрзо.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ