ПочетнаВестиМакедонијаВицепремиерот Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров е позитивен на коронавирус.

Тој ова го објави на неговиот Фејсбук профил.

dimitrov korona

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ