asd
ПочетнаМагазинOвие три знаци покажуваат многу нарцисоидни црти

Oвие три знаци покажуваат многу нарцисоидни црти

Не велиме дека сите луѓе родени во овие знаци се нарцисисти, но, овие три знаци покажуваат многу нарцисоидни црти.

Бик

Биковите понекогаш веруваат дека се подобри од сите и дека заслужуваат повеќе од другите. Ним им недостасува емпатија затоа што ако нешто не им се случи, немаат потреба да размислуваат за тоа. Тие се тврдоглави и сакаат тоа да биде секогаш според нив, и често имаат проблеми со бесот. Тие се вистински господари на манипулацијата и знаат да бидат плитки и материјалистички.

Лав

Лавовите се толку полни со себе, што е тешко да не се заклучи дека се нарциси. Убедени се дека целиот свет се врти околу нив и дека што и да прават ќе остане така. Иако делуваат многу самоуверено, тие се несигурни, што е одлика на нарцисите.

Шкорпија

Ако се чувствуваат добро, скорпиите не покажуваат нарцисоидно однесување, но ако некој ги изневерил или повредил, тие веднаш ќе се фокусираат на одмазда и нема да се грижат кого ќе болат. Нивната одмазда е ладна и пресметана, и понекогаш се чини дека не гледаат ништо лошо во тоа да користат други за да ги постигнат своите цели.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ