ПочетнаВестиБалканСилен земјотрес во соседна Албанија

Силен земјотрес во соседна Албанија

Земјотрес со јачина од 4,18 степени според Рихтеровата скала е почувствуван околу пладне во Албанија.

Епицентарот е во Чарчов, кај јужниот град Ѓирокастро. Земјотресот бил регистриран на длабочина од 10 километри.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ