ПочетнаВестиВо Прилеп денеска регистрирани 9 нови случаи на Ковид-19

Во Прилеп денеска регистрирани 9 нови случаи на Ковид-19

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 случаи на заболени од коронавирус.

Од последици на коронавирусот, починаа две лица на возраст од 54 и 78 години.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 106. Од нив, 84 лица се наоѓаат на домашно, а 22 на болничко лекување.

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 456.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ