asd
ПочетнаВестиУапсен извршител на повеќе кражби во Теарце

Уапсен извршител на повеќе кражби во Теарце

На 16.09.2020 околу 17:15 часот на регионалниот пат Тетово-Jажинце, во близина на тетовско Џепчиште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.Х.(40) од с.Џепчиште, поради постоење основи на сомнение дека извршил повеќе кражби и оштетувања во реонот на Теарце.

Против Ј.Х. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ