ПочетнаМагазинЗа што не треба да се срами секој хороскопски знак?

За што не треба да се срами секој хороскопски знак?

Овен
За вашите достигнувања. Имате постигнато многу работи и дозволено ви е да се фалите за нив.

Бик
За вашата насмевка. За вашата смеа. Не дозволувајте вашите несигурности да ве спречат да се забавувате. Најубавата работа што можете да ја направите е да се смеете.

Близнаци
За вашиот симпатија. Дозволено ви е да чувствувате пеперутки во стомакот. Не кријте ги вашите емоции затоа што заслужуваат да бидат искажани.

Рак
За вашите соништа. Не грижете се за тоа што ќе кажат тие што ве критикуваат. Сонувајте големи соништа и покажете му ги на светот. Визуелизирајте го вашиот сопствен успех.

Лав
За вашите сексуални фантазии. Не треба да се срамите кога станува збор за сексот. Кажете гласно што сакате затоа што заслужувате задоволство.

Девица
За вашата врска. Дозволено ви е да се фалите за вашиот партнер. Дозволено ви е да покажете колку го сакате партнерот.

Вага
За вашите стравови. Не мора да ги чувате во себе. Можете да ги споделите и да признаете што ви минува низ главата.

Скорпија
За вашето тело. Сите имаат недостатоци, но вие треба да бидете горди на вашето тело. Тоа е она што го одржува вашето срце да пумпа крв. Тоа е она што ве одржува во живот.

Стрелец
За вашите интереси. Вашите страсти се важни. Не треба да се срамите да зборувате за нив.

Јарец
За вашите неуспеси. Нема потреба да ги криете вашите грешки од минатото од сите. Можете да зборувате за тоа колку пораснавте и колку многу работи сте научиле.

Водолија
За вашето минато. Не мора да криете ниту еден дел од себе. Не мора да се плашите да зборувате за тоа што сте доживеале.

Риби
За вашето мислење. Имате глас и треба да го користите. Вашето мислење е исто толку важно како и сите други.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ