ПочетнаВестиБез вода дел од улицата „Црниче“ и „Банско“

Без вода дел од улицата „Црниче“ и „Банско“

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска поради скината цевка на улица „Црниче“ број 5, во населба Пржино, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Црниче“ и „Банско“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ