ПочетнаВестиДве млади лица претепани во Охрид

Две млади лица претепани во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ц.(31) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 08.08.2020 пред казино на ул.„Абас Емин“ во Охрид, пријавениот и уште неколку лица физички ги нападнале К.М.(20) и Н.М.(25), двајцата од Охрид.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ