ПочетнаВестиВО ЧЕТВРТОК ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГУВА ВО СОБРАНИЕ!

ВО ЧЕТВРТОК ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГУВА ВО СОБРАНИЕ!

Францускиот предлог влегува во македонското Собрание!

80-та седница на Собранието се закажува за 14.7.2022 (четврток), со почеток во 13:00 часот, со точка на дневен ред “Информација од Владата на Македонија за францускиот предлог за европските интеграции”.

Владата одлучена да го протурка и покрај тоа што јавноста уште не знае што е договорено и какви последици тоа ќе остави на Македонија.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ